وای فای مخفف چیست ؟

Wireless Fidelity=Wi-Fi.

شبکه های بی سیم

What does Wi-Fi stand for?

Answer


وای فای معنی خاصی ندارد فقط  نام تجارتی یک سیستم هوشمند است . برخی فکر می کنند که این کلمه مخفف "Wireless Fidelity" است ولی اینگونه نیست . همانگونه که در لوگوی آن می بینید وای فای یک TM= TRADE MARK =  نام تجارتی است و لازم نیست حتماً معنی خاصی داشته باشد .

 

 

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/3/32/Wi-Fi_Logo.svg/220px-Wi-Fi_Logo.svg.png

 

Wi-Fi logo

وای فای که گاهی اوقات وی فی هم تلفظ می شود یک فناوری رایج است که این امکان را می دهد که دستگاههای الکترونیک بصورت بی سیم تبادل داده کنند . ( این کار با استفاده از امواج رادیویی using radio waves  و بر روی شبکه های کامپیوترcomputer network,  از جمله ارتباط با اینترنت پرسرعت high-speed Internet انجام می گیرد .

عهده نامه وای فای آن را بعنوان یک شبکه دسترسی بی سیم محلی wireless local area network (WLAN) تعریف می کند . که  محصولی است که بر اساس موسسه مهندسی برق و الکترونیک Institute of Electrical and Electronics Engineers' (IEEE) ایجاد شده است .

اما از آنجائیکه اغلب شبکه های دسترسی بی سیم محلی WLANs بر اساس این استاندارد کار می کنند " اصطلاح وای فای"Wi-Fi"  در انگلیسی متداول به عنوان مترادف همان شبکه های دسترسی محلی =  "WLAN". بکار برده می شود.

However, since most modern WLANs are based on these standards, the term "Wi-Fi" is used in general English as a synonym for "WLAN".

 

............ترجمه از محمد توکلی – 19 فروردین ماه 1391 – ممکو خورارزمی – BIPC

منابع :

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Wi-Fi

http://wiki.answers.com/Q/What_does_WiFi_stand_for