سمینار آسیب های اسکلتی – عضلاتی

Monday, October 23, 2017

سمینار آسیب های اسکلتی – عضلاتی

زمان : 30 مهرماه 1396 ساعت 18 تا 20

مکان : سالن آمفی تئاتر مجموعه اندیشه ممکو

سخنران : آقای ندوشن مسئول کلینیک ارتوپدی کارن – ماهشهر

سمینار ساعت 6 توی آمفی تئاثر اندیشه شروع شده بود و تا از استخر برگشتم یه ساعتی از شروعش گذشته بود با این حال رسیدم و بخش عمده مطالب رو شنیدم . سخنران کارشناس  که آقایی بنام  ندوشن بود که بیشتر در مورد صاف بودم کف پا – کمر درد و وضعیت های نامناسب نشستن و کار کردن با کامپیوتر و موبایل توضیحاتی داد که چیز مهمی که برای من تازگی داشته باشه نداشت ... جز اینکه بیشتر به اهمیت وضعیت کف پا و لزوم پوشیدن کفش های مناسب واقف شدم .

متاسفانه فقط حدود 15 تا 20 نفر در سالن 250 نفری حضور داشتند یعنی سالن خالی بود ( فکر کنم علتش اطلاع رسانی ضعیف و نیز انتخاب زمان نامناسب بود . چنین برنامه هایی باید در روزهای آخر هفته و در ساعاتی که افراد بتوانند حضور پیدا کنن برگزار بشه )

برگزاری این سمینار بیشتر جنبه اطلاع رسانی و معرفی کلینیک کارن بود و حالت تبلیغی داشت . انتظار داشتم مباحث علمی و فنی تری مورد بحث و بررسی قرار می گرفت .

در پایان هم چند نفری سوالاتی رو مطرح کردن که بیشترشون خانوم بودند در مورد انحراف شست پا ( کانولوس    و نوع کفشی که باید پوشید و منم در آخر یه پرسشی در مورد سائیدگی زانو و اینکه راه حلی داره مطرح کردم و نیز پرش ساق پا به هنگام خواب که پرسش دوم رو جواب نداد و پرسش اول هم گفت با کفش طبی میشه کاری کرد ولی وقتی گفتم که این سائیدگی در اثربیماری خود ایمنی  auto immune dieses هست  فوری گفت که در این زمینه تخصصی نداره .

تا پرسش ها تموم شد ساعت 20:30 شده بود

حیف از این همه امکاناتی که تو ممکو هست ( از جمله همین مجموعه اندیشه و آمفی تئاترش که این همه هزینه صرف بازسازیش کردن ) ولی هیچ استفاده ای ازش نمیشه .

....................محمد توکلی – 30 مهرماه 1396 – ممکو

 

/ 0 نظر / 57 بازدید