دوربين P200 سونی

<?xml:namespace prefix = st1 ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:smarttags" />نمونه عكس دوربين پي 200 سونيWednesday, November 16, 2005<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

دوربين هاي سايبر شات سوني :

                                                                                   

چگونه يك دوربين ديجيتال مناسب بخريم ؟

مقدمه :

با آمدن نسل جديد از دوربينهايي كه با نام دوربين ديجيتال معروف  هستند طومار دوربينهاي عادي كه حاوي فيلم بودند بطوركلي در هم پيچيده شد . كيفيت بالا ، سرعت عمل و كم هزينه بودن اينگونه دوربينها  تنها بخشي از دهها مزيتي است كه اين  دوربينها نسبت به دوربينهاي قديمي دارند.

 شما مي توانيد همزمان تصوير را بر روي مانيتور دوربين ببينيد و اگر از عكسي كه گرفته ايد راضي نبوديد آن  را حذف كنيد مي توانيد.

 با قرار دادن يك كارت حافظه بيش از صدها عكس و با كيفيت بالا بگيريد و بلافاصله هم عكسها را روي كامپيوتر تخليه كرده و آنها را با مانيتور كامپيوتر و با كيفيت عالي ببينيد يا حتي پرينت بگيرد .

امكان ذخيره اين همه عكس و با اين كيفيت در فضايي كوچك فراهم مي شود حالا ديگر لازم نيست يك آلبوم خانوادگي پرحجم با عكسهايي كم كيفيت داشته باشيد كه مدام در معرض كم رنگ شدن و خرابي هستند.

 تكنولوژي ديجيتال همه كارها را راحت كرده است شما مي توانيد حدود 2 تا 3 هزار عكس را فقط بروي يك CD جاي دهيد كه با امكاناتي كه هم اكنون هم موجود است تعداد بيشتري از اين عكسها را مي توان در ابعاد كوچكتري جاي داد. و با استفاده از فتو شاپ عكسها را اديت كرده يا هر گونه تغييراتي بر روي آنها اعمال كرد خيلي از دورين هاي نرم افزارهايي دارند كه مي توان با استفاده از آنها اين كار  را انجام داد و مثلا سايه روشن هاي عكس را كم وزياد كرد يا رنگهيا ان را تغيير داد حتي مونتاژ كردن عكسها و كارهايي از اين قيبل .

 

علت فراگير نشدن دوربينهاي ديجيتال در ايران :

حالا چرا دوربين ديجيتال با آن سرعتي كه لازم است بين مردم ما جا ي خودش را پيدا نكرده است  . دلايل متعددي دارد اول اينكه لازمه داشتن چنين دوربيني اين است كه يك كامپيوتر هم در خانه باشد و دوم اينكه قيمت اينم دوربين ها هنوز هم گران است و از همه مهم تر اينكه مردم ما اين دوربين ها و كار با آنها آشنايي ندارند ماهها وقت من صرف شد تا به اين دوستم و خانمش تفهيم كنم كه ديگر زمان دوربينهاي فيلمي قديمي گذشته است و شما حتي اگر هم براي مدرسه بخواهيد عكس هايي بر روي كاغذ داشته باشيد براحتي مي توانيد با داشتن دوربيني با رزولوشن بالا ، اين عكسهاي ديجيتال را با يك پرينتري كه حدود 100 هزار تومان است بر روي كاغذ چاپ كنيد !

راستش به نظر من آن تقابلي كه مي گويند بين سنت و مدرنيسم وجود دارد و در واقع جدال بين تجدد و تحجر گرايي است را از همين مبحث مي توان فهميد . مشكل ما اين نيست كه نمي توانيم دوربينهاي ديجيتال راذبسازيم و بايد ان را از ژاپن و كره و چين وارد كنيم . مشكل اصلي ما اين است كه اين ادمهاي قديمي و سنتي را متقاعد كنيم كه دست از آن روشهاي قديمي و كهنه بردارند و خودشان را با پيشرفتهاي جديد منطبق كنند تكنولوژي راه خودش را مي رود و ما اگر عاقل باشيم بايد بدون هيچگونه لجبازي و تعصبي اين واقعيت را بپذيريم و از مواهب آن استفاده كنيم اين يك سخن كلي است كه در تمامي مراحل زنديگ ما صدق مي كند از پزشكي گرفته تا مهندسي و علوم انساني و فرهنگ و هنر .

 

مشخصاتي دوربيني كه مي خواهيم بخريم :

 

دوربين بايد كوچك و داراي رزولوشن بالا باشد ( بين 3 تا 5 مگاپيكسل خوب است ) باطري آن از نوع قابل شارژ بوده و بهتر است از نوع باطري هاي قلمي و نيم قلمي نباشد چون مصرف برق  اين دوربينهاي با لاست و سريع باطري تخليه مي شود و نياز به شارژ و خريد دستگاه شارژر دارد . حتما لازم نيست اوپتيكال زوم داشته باشد ( يعني لنزي كه با موتور بيرون مي آيد ) چون اين نوع معمولا گرانتر هستند . بهر حال چون افراد عادي ، اينم دوربين هاي را براي كارهاي روزمره و عادي مي خواهند نيازي به خريد يك دوربين حرفه اي نيست چون دروبين هاي حرفه اي الان حدود 1 ميليون تومان و بالاتر قيمت دارند و كا ركردن با آنها هم نياز به تخصص و آموزش دارد و براي مردم عادي هم كاربردي ندارند اينها براي عكاس هاي حرفه اي و خبرنگاران و فيلمسازان مناسب است .

يكي از اين دوربين هاي مدل زير است :

سايبر شات : DSC- P200  SONY

در اين ميان اما سوني مدلهايي را تحت عنوان سايبر شات ارائه داده است كه قابليت هاي خوبي دارند و قيمت انها هم حدود 250 تا 350 هزار تومان است .

مي توان از انواع چيني هم كه اين روزها دربازار آمده است استفاده كرد كه نمونه خيلي خوب آن دوربين :

BEN Q 3410  ساخت چين است بسيار دوربين خوبي است و مشخصه هاي بسيار عالي دارد و اگر عكس گرفته با ان را ياد بگيريد مي توانيد عكسهاي بسيار عال و با كيفيت خوب را تبت كنيد . من خودم الان حدود 3 سال است كه همين مدل 3410 را دارم خيلي از آن راضي هستم قيمت آن هم الان ارزان تر شده و حدود 90 تا 100 هزار توامن است .

 


اين دوربين ها نرم و راحت در جيب جای میگيرند
ويژگيهای دوربين شامل كيفيت فوق العاده كم نظير تصوير، انتخاب 15 ثانيهای فيلم MPEG، حالت انتخاب 5 منظره، زوم پخش، قابليت 5 بار عكسبرداری پی در پی درحالت VGA و عملكرد كاهش قرمزی چشم می باشد.
اندازه كوچك اين دوربين نبايد باعث شود كه شما فكر كنيد قابليت هاي آن كم است اين دوربين با اندازه كوچك و فشرده اي كه دارد همان چيزي است كه عكاس هاي حرفه اي بدنبال ان هستند شكار لحظه هاي در تمامي اوقات شبانه روز . چون م توان به راحتي لت را در جيب حمل كرد و بدون اينكه جلب توجه زيادي كند از موضوعات مختلف در طي روز عكس گرفت و قدرت تفكيك 2/7 مگاژپيكسلي اين دوربين باعث شده است كه تصاوير گرفته شده با وضوح بسيار بالا كه قابليت چاپ كردن را هم دارند ثبت شوند .

اين هم نمونه عكسي كه با اين دوربين گرفته شده است :

 

http://www.digital-photography-resource.com/gallery/data/643/medium/1YDSC005371

<?xml:namespace prefix = v ns = "urn:schemas-microsoft-com:vml" />

دوربين ديجيتال سری P مدل كاملا تختبا اندازه كوچك
DSC-P200

قاب شده با بدنه نازك فلزیآخرين دوربين ديجيتال جيبی سونی مدل Cybershot DSC-P200 می باشد. مراقب باشيدباديدن ظاهر كوچك اين دوربين به اشتباه نيافتيد، چرا كه موتورخانه ای قوی درون آننهفته است ! عكسهايی فوق العاده با كيفيت و قدرت تفكيك بالا بدليل وجود CCD Super HAD، 7 مگاپيكسل و لنز اپتيكال 3X، در دستان شماست.

لنز تضمين شده و قابل اعتمادكارل زايس Varrio-Tessar در مواقع لزوم از بدنه دوربين DSC-P200 جداشده بدون اينكهزيبايی و نازكی دوربين را خدشه دار نمايد.

 

 مفهوم قدرت تفكيك :RESOLUTION   :

 

معني قدرت تفكيك پذيري بالاتر اين است كهعكسهاي شما بزرگتر چاپ خواهند شد و جزئيات بيشتري را نگهداري خواهند كرد، بنابراينتفكيك پذيري 7.2 مگاپيكسل موثر اين دوربين قابليت زوم شما را نيز بالاتر خواهد برد. اين مقدار قدرت تفكيك يا همان : resolution   يكي از معيارهاي اساسي  است كه بايد هنگام خريد دوربين ديجيتال مورد توجه قرار گيرد . چون كيفيت تصوير گرفته شده چه هنگاميكه بر روي مانيتور كامپيوتر نمايش داده مي شود و چه هنگاميكه مي خواهيد آن را بر روي كاغذ چاپ كنيد بسيار بالا خواهد بود ضمن اينكه با داشتن زولوشن بالا مي توان زوم بهتري هم انجام داد . به هر اين ها نكات فني هستند كه هنگام خريد دوربين بايد مورد توجه قرار گيرند . البته چون بالا بودن resolution  باعث گران تر شدن قيمت دوربين مي شود اگر دوربيني را كه مي خريد صرفا براي نمايش عكس روي كامپيوتر لازم داريد و نمي خواهيد از عكسها پرينت بگيريد، قدرت تفكيك : حدود 3 مگا پيكسل هم كافي است و مي توانيد مثلا از دوربين هايي كه با اين رزولوشن هستند استفاده كنيد .

 

 


قاب شده با بدنه نازك فلزی آخرين دوربين ديجيتالجيبی سونی مدل Cybershot DSC-P200 می باشد. مراقب باشيد باديدن ظاهر كوچك ايندوربين به اشتباه نيافتيد، چرا كه موتورخانه ای قوی درون آن نهفته است ! عكسهايیفوق العاده با كيفيت و قدرت تفكيك بالا بدليل وجود CCD Super HAD، 7 مگاپيكسل و لنزاپتيكال 3X، در دستان شماست. لنز تضمين شده و قابل اعتماد كارل زايس Varrio-Tessar در مواقع لزوم از بدنه دوربين DSC-P200 جداشده بدون اينكه زيبايی و نازكی دوربين راخدشه دار نمايد. معني قدرت تفكيك پذيري بالاتر اين است كه عكسهاي شما بزرگتر چاپخواهند شد و جزئيات بيشتري را نگهداري خواهند كرد، بنابراين تفكيك پذيري 7.2مگاپيكسل موثر اين دوربين قابليت زوم شما را نيز بالاتر خواهد برد.

 • · 7.2 مگاپيكسل موثر (سوپر HAD CCD با 7.4 مگاپيكسل ناخالص با اندازه 1/1.8”)
 • · زوم اپتيكال 3X (6X زوم دقيق ديجيتال) زوم هوشمند 14X در حالت VGA
 • · لنز كارل زايس Varrio-Tessar
 • · F 2.8-5.2 , 38 – 114 mm معادل 35 ميليمتري
 • · CCD با اندازه 2.0 اينچ (134 هزار نقطه) / OVF
 • · پردازنده عكس واقعی
 • · فيلم MPEG VX (استاندارد / خوب)
 • · سازگار با ايستگاه Cyber-shot (اختياری)
 • · USBبا سرعت بالا (USB 2.0)
 • · PictBridge (قابليت چاپ مستقيم از طريقUSB)
 • · نوردهی اتوماتيك / اتوماتيك برنامه ريزی شده / دستی
 • · 9 حالت صحنه (نيمه روشن / پرتره نيمه روشن/ منظره/ عكس نرم/ شمع/برف/ساحل/آتشبازی/سرعت شاتر بالا)

· قابليت اتصال لنز تبديل

 

مشخصات

 

 • · MS / MS PRO
 • · شمايل
/ 1 نظر / 8 بازدید
Hooman

اين اطلاعات خيلي بدرد بخوره .. دستت درد نكنه