اکسیژن درمانی

<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

OXYGEN  THERAPY

 اکسیژن درمانی :

اکسیداسیون چگونه کلید سلامت حقیقی است ؟

Naturopathyاز دیدگاه درمانهای طبیعی   

 

  بدن بصورت مجموعه ای مرتبط با هم است که این ارتباط باید حفظ گردد. تمام اعضای بدن و تمامی سلولها نیاز دارند که بطور منظم اکسیژن   دریافت  کنند . این اکیسژن از طریق گردش خون به آنها می رسد .

 طبق این نظریه هر گونه نشانه و  علامت بیماری در واقع پیامی است که بخشی از بدن صادر می کند مبنی بر اینکه نمی تواند به اندازه کافی اکیسژن دریافت کند و بدن سعی دارد که راه دیگری برای خلاص شدن از شر مواد زائد سلولی پیدا کند موادی که حاصل سوخت و ساز در درون سلول هستند و باید دفع شوند .

وقتی ما بیماری را معالجه می کنیم در واقع تلاش هایی به خرج می دهیم تا بدن را از شر این مواد زائد رها کنیم و عمالی را که باعث ارسال این پیامها شده است را حذف می کنیم . هنگامی زندگی یک شخص به پایان می رسد که بدنش در اثر این سموم ؛ مسموم شده باشد و اساس سالم بودن یا بیمار بودن و خاتمه پیدا ککردن زندگی همین موضوع است که در زیر  شرح داده می شود .

توضیح بیشتری در مورد آنچه درسطوح سلولی اتفاق می افتد برای ما بیان کنید ؟

خون مواد غذایی را  به سلولهای بدن می رساند و از آن طرف موادد زائدی را که حاصل سوخت و ساز درون سلول است به بیرون هدایت می کند . خون همچنین وظیفه رساندن اکسیژن به سلولهای بدن را بر عهده دارد تا فرآبند سوختن در سلول را امکان پذیر سازد . (اکسیداسیون )

یکی از مواد زائد حاصل از این سوخت و ساز , دی اکسید کربن است که توسط خون و از طریق شش ها به بیرون بدن منتقل می شود .

هنگامیکه اکسیژن کافی به سلولهای بدن نمی رسد باعث تشکیل مونواکسید کربن می گردد .

( چون میل ترکیبی مونواکسید کربن با گلبولهای قرمز خون  بالاست ) به آسانی وارد جریان خون می شود و از آنجا به شش ها حمل می گردد و از همین جاسنت که کار مسمویت بدن آغاز می شود .

درجه حرارت بدن کاهش می یابد و بدن مستعد حمله عوامل مسموم کننده خارجی می گردد .

* چه عواملی باعث می شوند که اکسیژن کافی به بدن نرسد ؟

هوای آلوده که میزان اکسیژن  آن ناکافی است  آب مانده و آلوده ( آب تازه علاوه بر اکسیژنی که د رفرمول خود دارد حاوی مقداری اکسیژن محلول نیز می باشد .

* غذای نامناسب ( فقر غذایی )

خوردن غذاهای مفید و سبزیجات تازه و خام و میوه ها میتوانند اکسیژ بیشتری را به بدن برسانند

تنفس سطحی باعث مسدود شدن مجاری بدن می شود . روده ها ؛ پوست , و ششها دچار تنگنا می شون اینها مکانهایی هستند که راههایی برای دفع موا زائد و دریافت اکسیژن دارند هر گاه هر یک از این راههای گفته شده مسدود شوند یا محدود گردند باعث می شوند اکسیژن کمتری در اختیار بدن قرار بگیرد .

چگونه می توانیم این وضع را عوض کنیم و اکسیژن بیشتری دریافت کنیم ؟

بعضی از این موارد بقدری آشکار است که بسیاری  از مردم به آن توجهی نمی کنند

تنفس عمیق به هنگام بیدار شدن از خواب و انجام ورزشهای هوازی (آیروبیک ) در طی روز و در مکانهایی که هوای تازه وجود داشته باشد باعث سم زدایی از دیوراه جذب کننده سلولها می شود .

سم زدایی بخش های مختلفی را شامل می شود از جمله تمیز کردن کولون که با مصرف سبزیجات تازه و استفاده از گیاهان ومصرف آب میوه عملی می گردد .

بدن را در معرض اوزون قرار دادن :

اوزون یکی از آلوتروپهای اکسیژن است که حالت فعال تری از اکسیژن دارد. ودارای سه ملکول اکسیژن است :

O3 =  (O2O )

 به این معنا که می تواند اکسیژن بیشتری در اختیار بدن قرار دهد . و اکسیژن هم به معنای ادامه حیات و زندگی است .

اوزون یکی از مفید ترین و قدرتمند ترین عناصر شناخته شده در علم است . خواص درمانی آن ناشی از اکسیژن دهی خون و محو رادیکالهای آزاد بصورت :

O3

  می باشد و نیز بدون صرف انرژی اضافی , سوخت و ساز بدن را هم افزایش می دهد .  

روش درمان با اکسیژن , روشی طبیعی است . هر گاه مقادیر کافی از این اکسیژن فعال وارد جریان خون شود این امر به منزله خون رسانی بهتر و جذب بیشتر می باشد . تعادل حرارتی بدن بهتر حفظ می شود فعالیت وازوموتور بهتر می شود هضم بهتر صورت می گیرد و موائد زائد بهتر دفع می شوند و احتمال مسمومیت خودبخودی آب را که عامل بیماری است کاهش می دهد.

امکان بهتری برای بدن فرا هم می کند که مواد طبیعی بسازد و احتمال عفونت و بیماری را کاهش دهد .

برا رساندن اوزون به بدن روشهای معدودی وجود دارد . آب هنگامیکه با اوزون ترکیب می شود به مدت 45 دقیقه بصورت محلول با آن ببصورت محلول باقی می ماند .

نوشیدن این آی و دوش گرفتن و استحمام با این آب بسیار مفید است .

اگر روغن زیتونی را که با اوزون ترکیب شده است را بر روی پوست بمالید به شکلی مشابه عمل می کند و اوزون را به مدت طولانی تری حفظ می کند .

با استفاده از یک دستگاه مولد اوزون هم می توان عمل اوزون کاری آب را انجام داد و آلودگی های آن را نیز رفع نمود . و آب و هوا را نیز استرلیزه کرد . می توان اوزون را بصورت ترکیب با آب میوه هایی که اندکی اسیدی هستند (مانند آب لیمو) وارد بدن کرد .

آیا ما در دنیایی زندگی می کنیم که اکسیژن آن روبه کاهش است ؟

بله این واقعیت دارد بشر به گونه ای مناسب با کره زمین رفتار نکرده است تعادل زندگی گیاه جانور به هم خورده است . بوجود آمدن حیات بر روی کره زمین با استفاده از اکسژن صورت گرفته است بطوریکه تمام یحیوانات و گیاهان وحتی زندگی جامدت حاصل اکسیداسیون کامل است .

زندگی انسان و حیوان بصورت هوازی است . بدون مقادیر کافی از اکسیژن , اندامهای حیاتی که نیاز به اکسیژن دارند بتدریج مسموم شده و می میرند . قارچ ها ؛ جلبکها ؛ کپک ها و سایر باکتری ها سبب تجزیه بافت مزبور می شود .

اوروزنی که در لایه های پائین جو قرار گرفته است باعث اکسید شدن گونه های پائین تر حیات می شود و بدین ترتیب موادلازم برای بخش های دیگر حیات را فراهم می کند . و این باعث ادامه این چرخه حیات بر روی زمین می شود .

 

به برخی افراد  که متعلق به دهه 60 بودند رادیکال می گفتند . آیا این رادیکالهای آزاد باعث خرابی بدن می شوند یا آنگونه که ما شنیدیم رادیکالهای آزاد همان اکسیژن ها هستند ؟

نظریه رادیکالهای آزاد در دهه 1930 ارائه شده است (نظریه : فکر یا ایده ای است که عملا پذیرفته شده است بدون اینکه اثبات شده باشد . )

امروزه بسیاری از افراد ابراز می دارند که که رادیکالهای آزاد مضر هستند این فقط نیمی از واقعیت است . اکسیژن هایی که بصورت رادیکالهای آزاد هستند برای تبادلات سوخت رسانی در بدن لازم هستند . همه رادیکالهای آزاد میل دارند که با اتم دیگری متحد شوند اتمی که بار الکتریکی مخالف آنها را داشته باشد و آن را رادیکال آزاد می نامند .

اکسیژن هایی که بار الکتریکی منفی دارند می توانند با رادیکالهای آزاد مضر ترکیب شوند و آنها را حذف کنند .

تفاوت بین درمان طبیعی و نظریه های رایج پزشکی را توضیح دهید ؟

روش درمان طبیعی تکیه برمداوای بدن با استفاده از تامین نیازهای آن دارد . در صورتیکه در طب رایج , با استفاده از روشهای اجباری , سعی در کنترل دفاع بدن دارند

با استفاده از بعضی مواد یا معالجات خارجی امکان دارد که بتوان بیماریهای مهاجم به بدن را نابود کرد یا جلوی آن را گرفت اما معالجه اغلب در مورد بدنهای ضعیف موثر واقع نمی شود و سیستم ایمنی بدن این گونه افراد کمتر قادر است این وظیفه را انجام دهد .

در نها

 

 

 

/ 1 نظر / 18 بازدید
امیر سلطانی

سلام دوست من .............اولين باريه که مهمونت می شم اما واقعاْ حسوديم شد...........هم زيبا مينويسی و هم قالب زيبايی داری............خوشحالم می کنی اگر اين دوستی رو ادامه بدی