كرم محافظ پوست اطراف چشم لانكوم

<?xml:namespace prefix = st1 ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:smarttags" />Wednesday, March 16, 2005<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

مقدمه و توضيح :

 

تعداد فرآورده هاو توليداتي كه به شكل ها ي مختلف و با مارك هاي متفاوت و به منظور هاي متنوع در بازار وجود دارد بقدري زياد است كه حتي پيدا كردن و جستجوي انواع محصولات از يك مارك خاص هم نيازمند صرف وقت بسيار زياد است اما در اينجا  لازم مي دانم بهچند نكته اشاره كنم  :

 

1-             بسياري از اين كرمها و موادشبيه آن تا حد زيادي جنبه تبليغاتي دارند و اگر چه ممكن اسن اثرات مطلوبي هم داشته باشند و لي ايمن اثرات يا موقت است يا چندان محسوس نيست و حتي گاهي بعدها عوارض جنبي نامطلوبي دارد مثل كرمهاي دور چشك كه نبايددر استفاده از آنها افراط كرد چه با برداشتن يك لايه نازك از پوست اطراف چشم ابتدا و د ركوتاه مدت باعث بر طرف شدن چروك مي شود و لي بدليل بي حفاض ماندن پوست ع بعدها يمقدرا چين و چروك حتي از بار اول هم بيشتر مي شود !

2-             اين كرمها اكثرا قيمت هاي بيسار بالايي دارند و اگر هزينه اي كه صرف اين ها مي شود صرف خريد مواد غذايي لازم بريا بدن شود نتايج صدها برابر بهتر به بار مي آورد

3-             لايه خارجي پوست و مو جزء  سلولهاي مرده بدن محسوب مي شوند بنابريا حالت و شفافيت آنها بيشتر مديون خوب كار كردن بخش هاي داخلي بدن است و استفاده زا انواع شامپوها و كرمها فقط بر روي اين بخش بيروني اثرا مي گذارد و تاثير آن دائمي نيست .

4-             زيبايي پوست موقبل از هر چيز نشانه سلامت تمام بدن است وقتي كبد و كليه و سيستم قلبي و عروقي و غدد بدن و ساير اندمها بخوبي كار مي كنند همه اين ها تاثير مثبت خود را بر روي پوست و مو نشان مي دهند بنابريان اين دو مي تواند آينه اي باشد كه وضعيت درون بدن را منعكس مي كند . اگر ما سبك زندگي سالمي داشته باشيم( تغذيه خوب و كامل  – خواب كافي – ورزش و بهداشت مناسب ... ) اين شيوه زندگي به طور خودكار اثرش را در تمام بدن و از جمله پوست و مو مي گذارد . وقتي پوست صورت جوش مي زنداين مي تاوند به دلايل متعدداز جمله خوب مار نكردن كبد و بر هم خوردن تعادل هورمونهاجنسي و ساير هورمونهاباشد  و ياچين  چروك  پوست صورت حاصل محافظت نكردن آن در برابر نو رآفتاب – افراط در استفاده از وسائل آرايشي و كشيدن سيگار و تغذيه نامناسب باشد بنابريان بايد به طور ريشه اي عمل كرد تا نتايج بهتري گرفت .

5-             حتي اگر هم علاقه مند باشيم كه با استفاده از موادي از خارج بدن ، پوست را بهتر كنيم استفاده زا ماسك هاي مختلف گياهي و لبني نتايج خيلي بهتري دارد تا استفاده از مواد شيميايي .

6-             روح منفعت طلبانه حاكم بر رسانه ها باعث شده انها براي تامين منافع خود و صاحبان شركت هاي آرايشي بيش ار آنچه واقعيت دارد اغراق كنند حرفهاي آنها رانبايد چندان جدي گرفت !

7-             سونا : يكي از بهترين روشهاي ترميم و حفاظت پوست استفاده زا سونا هاي بخار و خشك است كه متاسفانه در كشور ما چندان رايج نيست و گرمي در هوا رداين بخش ار سرزمين ما باعث شده مردم چندان توجهي به ان نكنند عدم آگاهي از اثرات معجزه آسايي كه سونا بر روي پوست مي گذارد سبب اين بي توجهي به سونا است

  سونا حتي باعث برطرف شدن برجستگي هاي چربي در زير پوست مي شود و طراوت طبيعي را به پوست مي دهد و اثرات بيشماري دارد . فنلاندي يك ضرب المثل دارند كه مي گويد : زيبا ترين حالت پوست هر شخصي 1 ساعت بعد از بيرون امدن از سونا است ...بنظر خيلي از كارشناسان  تاثيري كه سونا بر روي پوست دارد بسيار فرا تر ازاين كرمهاست . بحث در اين زمينه بسيار مفصل است ولي چون قرار است اين مطلب به بعنوان مقدمه اي براي متن زير باشد به همين مختصر اكتفا مي كنيم .

 

كرم محافظ پوست اطراف چشم لانكوم(تيوب كوچك و خاكستري رنگ )  :اين كرم به منظور محافظت و ترميم پوست اطراف چشم ساخته شده است از انجائيكه اين بخش از پوست صورت بسيار ظريف و نازك ااست و هيچگونه بافت چربي و محافظي در زير آن قرار ندارد به شدت آسيب پذير است و بيشتر از ديگر نقاط صورت در معرض اسيب قرار مي گيرد و اولين چين و چروكهاي بوجود امده در صورت هم معمولا ازاين ناحيه شروع مي شوند . از طرفي حالت چشمها . تازگي .و طراوت پوست اطراف چشمها نقش زيادي در زيبايي صورت و جوانتر نشان دادان آن دارد .

از طرفي نازكي پوست صورت در ناحيه چشمها باعث مي شود كه هر گونه تغيير در جريان خون و كاهش اكسيژن موجود در خون و خستگي و بيخوابي يا كم خوابي هاي شبانه تاثير خود را در روز بر بر اين ناحيه بگذارد كه كمترذين انها همين سياهي زير چشمهاست .

 همه اينها دلايلي است كه چرا بايد به مراقبت و محافظت و ترميم اين بخش از پوست صورت بپردازيم .

 

 همانگونه كه گفته شد پوستي كه ناحيه اطراف چشم واقع شده است فوق العاده حساس است و نياز به مراقبت و محافظت خيلي زيادي دارد . اين كرم به گونه اي طراحي شده است كه مي تواند باعث حذف اثرات ناشي از مواد آرايشي شده و خستگي پوست اطراف چشمها را برطرف كرده و شاابي را به آنها باز گرداند . و ظاهري تازه به صورت شما بدهد حتي در حالتي كه خستگي ناشي از كم خوابي در چشمهاي شما وجود دشته باشد . فرمول كرم به گونه اي طراحي شده كه خشكي و دايره هاي سياه  پوست اطراف چشم را برطرف مي كند و خود نوعي ماده آرايشي غير چرب براي  زيبا يي پوست اطراف چشم است .

چشمها هم مانند ساير نقاط صورت نياز به مراقبت دارند . پوست نازك و ظريف ناحيه اطراف چشم به شدت آسيب پذير است . در پاسخ به اين نياز لانكوم  ، كرم محافظ پوست اطراف چشم را ساخته است .

 

 

.....................................................

 

كرم لانكوم (شيشه متوسط آبي رنگ ) :

 

 

اين كرم براي احياء طراوت و تازگي پوست به هنگام شب طراحي شده است مواد موثرموجود در آن بگونه اي است كه در طي شبب كه پوست در حال استراحت است اثرات خود را بر جاي مي گذارد بنابراين زمان مصرف آنهم در پايان شب وقبل از خواب  مي باشد . براي اين كار مي توان پوست را كاملا تميز كرد و شستشو داد و بعد از خشك كردن كرم مزبور را بر روي آن ماليد تا در طي شب اثرات احياء كنندگي خود را ايجاد نمايد .

..........................................................

 

كرم لانكوم :مرطوب كننده و محافظ پوست در برابر تابش نور خورشيد ( شيشه بزگ و خاكستري رنگ )

مناسب براي ترميم اولين نشانه هاي پيري و مناسب براي پوست هاي خشك مي باشد

در عرض 5 ثانيه پوست شما نرمتر و لطيف ترو دخشنده تر  مي شودو بعدر از 5 روز اولين نشانه هاي بهبود در وضعيت پوست ظاهر مي گردد. پوست شما جوان تر به نظر خواهد رسيدو به علت بر طرف شدن اثرات  مضر ناشي از اشعه ماوراء بنفش خورشيد ، تغييرات حرارت و راديكالهاي آزاد ، روز به روز بر طراوت و شادابي پوست افزوده مي شود

كرم با خاصيت نرم كنندگي و تازگي حاوي اسانسهاي معر مي باشد كه سبب زيبايي پوست و مناسب براي پوست هاي طبيعي تا خشك مي باشد.

نتيجه  استفاده از كرم : پوست شما برجسته تر( حالت تپل و پر بنظر رسيدن ) و نرم تر مي شود : تا 98% كارآيي گزارش شده است .   

 

اين كرم كاربردي دوگانه دارد در عين حال كه يك مرطوب كننده پوست است و كمك مي كند تا رطوبت موجود در پوست حفظ شود با داشتن SPF  با عدد 15 مي تواند عامل خوبي برا ي محافظت پوست در برابر شعاعهاي مضر ماوراء بنفش نور خورشيد باشد كه در طي روز به پوست صورت مي تابد و از عوامل اصلي خرابي بافت كلاژن و آسيب رسيدن به پوست و در نهايت ايجاد چين و چروك در پوست صورت است .

 كرم مزبور را بايد در طي روز و خصوصا مواقعي كه از خانه خارج مي شويد و رد معرض شعاعهاي مضر نور آفتاب قرار مي گيريد استفاده كنيد اگر زمان ماندن شما در بيرون از خانه بيشتر ازسه الي 4 ساعت طول مي كشد مجددا بايد كرم را بر روي پوست ماليد .

 

--------------------------------------------------

SPF= SUN PROTECTIVE FACTOR :

 عامل ميزان محافظت در  برابر نور مضر آفتاب است كه مقدار آن از 10 تا 50 هم متفاوت است بهترين رقم براي كرمهاي ضد آفتاب SPF حدود 30 است چون رقم هاي بالاتر از ان چندان تاثير بيشتري ندارند . كرمهاي ضدآفتاب در داردوخانه ها موجود هستند و استفاده از انها خصوصا در مناطق پر آفتاب مثل جنوب ضروري است

 

/ 0 نظر / 28 بازدید