تحليلي بر نتيجه انتخابات نهم رياست جمهوري :

<?xml:namespace prefix = st1 ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:smarttags" />Monday, June 13, 2005<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

تحليلي بر نتيجه انتخابات نهم رياست جمهوري :

 

و اما انتخابات : از بين 8 نفري كه بعنوان نامزد رياست جمهوري منصوب شده اند 5 نفر آنها يعني

1- محسن مهرعليزاده

2- مصطفي معين

3- علي لاريجاني

4- محمود احمدي نژاد

5- اكبر رفسنجاني

اينها بقول عوام : ول معطل اند و بنظر من هيچ شانسي براي رياست جمهوري ندارند .

دليل آن هم واضح است يا گمنام هستند و توده مردم آنها را نمي شناسند مثل معين و مهر عليزاده و حتي همين احمدي نژاد كه فقط در تهران و اردبيل شناخته شده است و يا اگر هم مثل رفسنجاني معروف اند در بين مردم محبوبيتي ندارند واين به عمل كرد ضعيف و كارنامه سراسر اشتباه ان ها در گذشته بر مي گردد .

و اما سه نفر باقيمانده :

1- محسن رضايي

2- مهدي كروبي

3 – محمد باقر قاليباف

در بين اين سه نفر كه بنظر من رقابت اصلي بين انها خواهد بود قليباف بيشترين شانس را براي رئيس جمهور شدن دارد چون همه از بقيه جوانتر است هم خوش فكر تر و سابقه بهتري دارد ضمنا در گذشته عملكردش تا حدي بد نبوده است قيافه . چهره جذابي دارد و لااقل يك گواهينامه خلباني دارد ! او از بسياري از جهات بر كانديداهاي ديگر ارجحيت دارد فيلم تبليغاتي اش هم جز بهترين فيلمهايي بود كه از نامزدها تا بحال ديده ايم و به قولي گرانترين هم بوده است . ايده ها وافكار جالب و نويي هم دارد درست مانند آنچه خاتمي را 8 سال پيش روي كار آورد .

و اما مهدي كروبي بخاطر اين طرح جنجالي دادان 50 هزار تومان به هر ايراني بالاي 18 سال كارش ممكن است بالا بگيرد و راي زيادي بياورد خيلي ها ممكن است به همين طريق جلب او شوند البته اگر به گفته هاي او اطمينان بكنند و نظرشان جلب شود بلاخره اين يكي حتي اگر همين يك برنامه را عملي كند به نفع اكثريت كثيري خواهد بود

و اما محسن رضايي نه در جنگ و نه در پستهاي ديگر عملكرد مطلوبي از خود نشان نداده است حتي بعضي ها معتقدند كه او مسئول مستقيم نيروهاي ايراني در فاو است كه باعث شد ايران با تلفات سنگين عقب نشيني كند و در نهايت قطعنامه را بپذيرد و البته زياد هم بيراه نگفته اند ! بنايراين او هم زياد شانسي ندارد ولي چون به هر حال از جنوب ايران است ممكن است درصدي از آراء را بخاطر بختياريهايي كه بر حسب قوم گرايي به او راي مي دهند نصيب خود  كند يا آنهايي كه در سپاه پاسداران هستند و سايدفكر كنند روي كار آمدن او براي آنها نفعي دارد!

در هرا حال اگر انتخابات به دور دوم كشيده نشود پيش بيني من اين است كه نهمين انتخابات رياست جمهوري :

با حداقل آراء و با پيروزي قاليباف به پايان خواهد رسيد

هر چند با وجود ملتي چون ملت ايران ، پيش بيني خيلي مشكل است چون ايراني ها بار ها نشان داده اند كه پيش بيني پذير نيستند البنه اگر راي گيري كاملا حقيقي باشد و كلكي در كار نباشد . و آرائ واقعي مردم خوانده شود . *

ما  اين ريسك را كرديم و پيش بيني قاطع خود را ارائه داديم تحليگر سياسي هم نيستيم ولي دوست داريم بدانيم انها كه خود را كارشناس و تحليل گر سياسي مي دانند چه پيش بيني دارند چون اگر واقعا كارشناس  اند بايد بتوانند پيش بيني بكنند ولو اينكه 50% درست از آب در بيايد .

 

.......................................................................................................

*

 بنظر من دو دسته از  آدمها كاملا غير قابل پيش بيني هستند ديوانه ها و نوابغ ! من نمي دانم توده ملت جزء كداميك از اين دو دسته است قضاوت را به خود مردم واگذار مي كنم .

 

 

/ 0 نظر / 14 بازدید